Nove vrste gliv v Sloveniji
Del poslanstva Mikološke zveze Slovenije je že več kot 40 let tudi poimenovanje gliv, tako da vsako vrsto z dovolj značilnim imenom predstavijo javnosti. Na oblikovanje mnogih slovenskih imen za glive so pred letom 1961, ko je bil ustanovljen prvi center za določanje gob, vplivala poimenovanja sosednjih narodov, ki so nekoč prednjačili v mikologiji. V novejšem času si MZS pri poimenovanju vrst gliv pomaga z grško-latinskim mikološkim jezikom in etimološkimi slovarji botaničnih vrst.
V projektu Seznam vrst in razširjenost makromicet v Sloveniji z analizo stopnje ogroženosti, ki je potekal med leti 2002 in 2004, je bila obsežna zbirka podatkov Zveze gobarskih družin Slovenije prenesena v novo elektronsko podatkovno zbirko gliv Slovenije Boletus Informaticus. Boletus informaticus je javen informacijski sistem za beleženje in kartiranje vrst gliv v Sloveniji. Nastal je s sodelovanjem med Gozdarskim inštitutom Slovenije, Mikološko zvezo Slovenije in Inštitutom za sistematiko višjih gliv. Slovenska mikološka (gobarska) društva in posamezniki mikologi s svojimi prispevki še danes bogatijo to skupno podatkovno bazo.
Podatke gliv, najdenih v Sloveniji in vpisanih v zbirko gliv Slovenije, usklajujejo tudi z mednarodno podatkovno bazo gliv Index Fungorum (IF). Tudi z namenom usklajevanja slovenske podatkovne zbirke gliv z mednarodno je bila ustanovljena mikološka komisija. Mikološka komisija med drugim opravlja nadzor določitve gliv z ustrezno strokovno literaturo. Nove vrste gliv, najdenih v Sloveniji, se prijavijo MZS po sprejetem protokolu, po katerem mikološka komisija odloči o uvrstitvi vrste v Seznam gliv Slovenije. Najnovejši seznam novih gliv je dostopen na tej povezavi.